Jak mít zdravé vlasy?

Jak mít zdravé vlasy?

Jak mít zdravé vlasy?

1. Kartáčování vlasů

Jedním z tipů pro zdravé vlasy je kartáčování vlasů před mytím, aby se vlasy jemně rozčesaly. Mokré vlasy jsou mnohem zranitelnější a náchylnější k lámání, takže kartáčováním pramenů předem je udržíte silnější. Při kartáčování vlasů také distribuujete přirozený vlasový olej od kořínků ke konečkům, což dodává pramenům více vlhkosti.

2. Význam kondicionéru

Pokud se snažíte udržet si zdravé vlasy, nikdy nevynechávejte kondicionér. Kondicionér začněte nanášet na konečky, poté postupujte až do středních délek (pokud vaše vlasy nemají tendenci se mastit, můžete pokožku hlavy lehce upravit). Nechte hydratační kondicionér několik minut působit a opláchněte studenou vodou.

3. Výhody vlasové masky

Masky na vlasy nebo hloubkové kondicionační kúry se musí stát vaším týdenním zvykem. Aby vlasy zůstaly lesklé a hladké, používejte jednou týdně výživnou masku na vlasy s esenciálními oleji, vitamíny a živinami. Vytvořte si svůj vlastní systém péče o vlasy a proměňte jej v lázeňský den doma.

4. Produkty pro zdravé vlasy

Základním krokem ke spokojeným zdravým vlasům je výběr přírodních produktů , které odpovídají vašemu typu vlasů a potřebám. Vlasové produkty , které jsou navrženy pro váš typ vlasů a neobsahují žádné drsné přísady, místo toho jsou plné vitamínů a výživných prvků definují rozdíly mezi zdravými vlasy a poškozenými vlasy.

5. Vyvážená strava

Základem zdraví vlasů jsou bílkoviny, takže do svého denního menu zařaďte ingredience bohaté na bílkoviny. Některé ze super potravin pro vlasy jsou maso, vejce, ryby, fazole, bobule a avokádo. Pokud se zdá, že si všimnete větších obav, zvažte po konzultaci se svým lékařem vyzkoušení vitamínů na vlasy a pleť a dalších doplňků.

6. Ochrana před teplem

Jakékoli poškození teplem je vaším nepřítelem – slunce, žehličky na vlasy, fény mohou vaše prameny nenávratně zničit. Bez jakékoli výjimky musíte vždy použít tepelnou ochranu , aby vaše vlasy zůstaly bezpečné a lesklé a zabránily dalšímu poškození.

7. Získejte střih

Pravidelné návštěvy kadeřníka jsou tím nejlepším tipem, jak si udržet zdravé vlasy. Fresh trim odstraňuje lámavost a roztřepené konečky vlasů, takže vlasy zůstávají zdravé a dobře udržované. Doporučuje se provést trim každé dva měsíce nebo v případě potřeby častěji.

Produkty pro zdravé vlasy

Šampon a kondicionér

Cokoli, co přijdete do kontaktu s vlasy a pokožkou, by nemělo obsahovat sulfáty, takže při výběru šamponu a kondicionéru hledejte složení bez sulfátů . Vyberte si zdravé vlasové produkty plné přírodních a organických složek, které budou šetrně pečovat o vaše prameny.

Bezoplachová péče a sérum

Bezoplachové kúry a vlasová séra jsou zásadní pro udržení zdravých vlasů. Vyberte si sérum, olej, sprej nebo krém, které se hodí k vašemu typu vlasů a není třeba je oplachovat. Tato ošetření utěsní vlasové folikuly a chrání prameny před teplem, solí, sluncem a zlepší ovladatelnost vlasů a celkový vzhled.

Produkt přidán k porovnání.